K S oznámilo ztrátu
Největší evropský výrobce přísad do umělých hnojiv, K S AG (SDF), reportoval za 2Q první ztrátu za posledních 6 kvartálů, když farmáři odkládali nákup hnojiv, což vedlo k poklesu cen a objemů prodejů. Ztráta za 2Q dosáhla 30,2 mln. EUR v porovnání se ziskem 226,2 mln. EUR o rok předtím. Analytici očekávali ztrátu 24 mln. EUR. Tržby meziročně klesly o 38 % na 739 mln. EUR, což bylo v souladu s očekáváním trhu.
Akcie SDF rostou na 38,60 EUR ( 3,68 %).
Poslední zprávy
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,15 %), měď (+1,23 %), ropa (-1,22 %)
25.06. 10:41 Fio - Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
25.06. 10:40 Fio - Největší americké banky zvýší dividendy po úspěšném zvládnutí zátěžových testů
25.06. 10:36 Fio - Frankfurtská burza otevírá čtvrteční obchodování mírným růstem
25.06. 10:04 Fio - CTP: Deutsche Bank snižuje cílovou cenu akcií z 22 EUR na 19 EUR, doporučení ponechává na „buy“
25.06. 09:55 Fio





