Argentína čelí nedostatku mäsa
Arturo Llavallol, prezident International Meat Secretariat, dnes uviedol, že Argentína, najväčší spotrebiteľ mäsa na svete, pravdepodobne začne po dvojročnej prestávke dovážať hovädzie mäso. Príčinou je zníženie stavu stád v dôsledku nadpriemerného sucha. Podľa vládnych údajov sa od roku 2006 zmenšili stáda až o 7 percent. Naproti tomu ročná spotreba na človeka sa tu za rovnaké obdobie zvýšila z 60 kg na osobu na 70 kilogramov. Októbrový kontrakt hovädzieho mäsa dnes na Chicago Mercantile Exchange posilňuje o jedno percento na 88,78 centa za libru.
Poslední zprávy
- Nejvyšší soud USA ochránil Bayer před žalobami ohledně Roundupu
25.06. 16:20 Fio - Wall Street v úvodu obchodování klesá, výrazně však rostou výrobci paměťových čipů v čele s Micronem
25.06. 16:02 Fio - Americké futures kontrakty posilují, v čele Nasdaq 100 futures +2,37 %
25.06. 14:55 Fio - USA: Index aktivity Chicago Fed v květnu klesl na -0,10 b. při očekávání 0,15 b
25.06. 14:48 Fio - USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v květnu podle předběžných dat klesly o 4,5 %
25.06. 14:47 Fio





