Argentína čelí nedostatku mäsa
Arturo Llavallol, prezident International Meat Secretariat, dnes uviedol, že Argentína, najväčší spotrebiteľ mäsa na svete, pravdepodobne začne po dvojročnej prestávke dovážať hovädzie mäso. Príčinou je zníženie stavu stád v dôsledku nadpriemerného sucha. Podľa vládnych údajov sa od roku 2006 zmenšili stáda až o 7 percent. Naproti tomu ročná spotreba na človeka sa tu za rovnaké obdobie zvýšila z 60 kg na osobu na 70 kilogramov. Októbrový kontrakt hovädzieho mäsa dnes na Chicago Mercantile Exchange posilňuje o jedno percento na 88,78 centa za libru.
Poslední zprávy
- Německý Merck KGaA koupí americkou společnost Bio-Techne za přibližně 11,3 mld. USD
25.06. 12:23 Fio - Qualcomm do fiskálního roku 2029 cílí na roční tržby přesahující 15 mld. USD z AI datových center
25.06. 11:13 Fio - Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,15 %), měď (+1,23 %), ropa (-1,22 %)
25.06. 10:41 Fio - Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
25.06. 10:40 Fio - Největší americké banky zvýší dividendy po úspěšném zvládnutí zátěžových testů
25.06. 10:36 Fio





