Argentína čelí nedostatku mäsa
Arturo Llavallol, prezident International Meat Secretariat, dnes uviedol, že Argentína, najväčší spotrebiteľ mäsa na svete, pravdepodobne začne po dvojročnej prestávke dovážať hovädzie mäso. Príčinou je zníženie stavu stád v dôsledku nadpriemerného sucha. Podľa vládnych údajov sa od roku 2006 zmenšili stáda až o 7 percent. Naproti tomu ročná spotreba na človeka sa tu za rovnaké obdobie zvýšila z 60 kg na osobu na 70 kilogramov. Októbrový kontrakt hovädzieho mäsa dnes na Chicago Mercantile Exchange posilňuje o jedno percento na 88,78 centa za libru.
Poslední zprávy
- Pražská burza na začátku obchodování roste o více než 1 %
12.06. 09:20 Fio - Evropské futures kontrakty posilují
12.06. 08:32 Fio - Asijské akcie rostou po Trumpových výrocích o blízké dohodě s Íránem
12.06. 08:24 Fio - Německo: Index CPI v květnu podle konečných dat meziročně vzrostl o 2,6 % v souladu s očekáváním
12.06. 08:11 Fio - Očekávané události: CPI (Německo), běžný účet platební bilance (ČR)
12.06. 08:04 Fio





