Německá vláda schválila plán na výrobu aut na elektřinu
Německá vláda odsouhlasila kroky, které by měly vést k vývoji technologií u automobilů poháněných na elektřinu s cílem dostat na německé silnice do roku 2020 1 mln. takových vozů. Vládní koalice kancléřky Angely Merkelové slíbila na vývoj těchto technologií přispět do roku 2011 500 mln. EUR. Dle ministra hospodářství, Karla Theodora zu Guttenberga vyvíjejí německé automobilky, jako Volkswagen, nebo Daimler, platformy pro výrobu elektromobilů a první modely by mohly na silnice vyjet až v roce 2011.
Poslední zprávy
- Frankfurtská burza ve čtvrtek rostla, Bayer po rozhodnutí soudu posílil o více než 18 %
25.06. 17:57 Fio - USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v červnu vzrostl na 11 b. při očekávání 6 b.
25.06. 17:05 Fio - USA: Zásoby zemního plynu podle EIA k 19. červnu vzrostly o 76 mld. kubických stop
25.06. 16:43 Fio - Nejvyšší soud USA ochránil Bayer před žalobami ohledně Roundupu
25.06. 16:20 Fio - Wall Street v úvodu obchodování klesá, výrazně však rostou výrobci paměťových čipů v čele s Micronem
25.06. 16:02 Fio





