Nové čtvrtletí začala burza poklesem
Po velmi silném třetím kvartálu začaly akciové trhy čtvrté čtvrtletí poklesem a pražská burza nebyla výjimkou, když index PX oslabil o 0,36%. Tuto ztrátu z největší části způsobil propad akcií Erste Bank po spekulaci, že vídeňská banka plánuje navýšení kapitálu o více než 1 miliardu euro (oznámila to agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené s transakcí). Investoři tak dnes znervózněli a akcií Erste se raději zbavovali, nakonec poklesly o 4,7%. 2% dnes ztratil také Unipetrol, naopak o 2% posiluje ČEZ a slušně se dařilo také Telefonice O2 ( 1,6%).
Západoevropské trhy ztrácí necelé 1%, když se nedaří především bankám (BNP Paribas nebo Deutsche Bank ztrácí okolo 2%). Krátce po otevření ještě výrazněji než evropské trhy oslabují americké akcie. Negativně se projevily data z trhu práce - počet uchazečů žádajících poprvé o podporu v nezaměstnanosti v USA totiž nečekaně stoupl o 17.000, přičemž analytici očekávali stagnaci.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





