General Motors nakonec Opel neprodá
Správní rada US automobilky General Motors Co. na včerejším zasedání rozhodla, že nakonec odstoupí od původního plánu prodat většinový podíl ve svojí evropské divizi Opel kanadsko-ruské zájemci Magna-Sberbank a atuomobilku si tak ponechá. Jako důvod označila lepšící se stav světové ekonomiky a strategickou důležitost značky. GM očekává, že na restrukturalizaci ztrátové divize, pod kterou spadá i britská značka Vauxhall, vynaloží 3 mld. EUR. Německá vláda v reakci na rozhodnutí oznámila, že v rámci dohody očekává splacení překlenovací půjčky v hodnotě 1,5 mld. EUR, které Opelu poskytla.
Akcie MTLQQ, které reprezentují staré jádro automobilky, se kterým do budoucna GM nepočítá, včera posílily na 0,562 USD ( 2,18 %).
Poslední zprávy
- Frankfurtská burza ve středu ztrácela, Rheinmetall odepsal téměř 19 %
24.06. 17:54 Fio - Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
24.06. 17:32 Fio - USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 19. červnu klesly o 6088 tis. barelů
24.06. 16:44 Fio - USA: Prodeje nových domů v květnu meziměsíčně poklesly o 7,3 % při očekávání růstu o 3,2 %
24.06. 16:27 Fio - USA: Běžný účet platební bilance v 1Q s deficitem 226,8 mld. USD při očekávání deficitu 208,9 mld.
24.06. 16:12 Fio





