General Motors nakonec Opel neprodá
Správní rada US automobilky General Motors Co. na včerejším zasedání rozhodla, že nakonec odstoupí od původního plánu prodat většinový podíl ve svojí evropské divizi Opel kanadsko-ruské zájemci Magna-Sberbank a atuomobilku si tak ponechá. Jako důvod označila lepšící se stav světové ekonomiky a strategickou důležitost značky. GM očekává, že na restrukturalizaci ztrátové divize, pod kterou spadá i britská značka Vauxhall, vynaloží 3 mld. EUR. Německá vláda v reakci na rozhodnutí oznámila, že v rámci dohody očekává splacení překlenovací půjčky v hodnotě 1,5 mld. EUR, které Opelu poskytla.
Akcie MTLQQ, které reprezentují staré jádro automobilky, se kterým do budoucna GM nepočítá, včera posílily na 0,562 USD ( 2,18 %).
Poslední zprávy
- Širší index S&P 500 uzavřel úterní seanci korekcí o -0,57%.
16.06. 22:15 Fio - Frankfurtská burza uzavřela úterní seanci na zelené nule
16.06. 18:04 Fio - Americké indexy zahajují seanci v zeleném
16.06. 16:31 Fio - Americké futures kontrakty stagnují
16.06. 14:43 Fio - USA: Započatá výstavba v květnu klesla na 1 177 tis. při očekávání 1 430 tis
16.06. 14:39 Fio





