Koruna vůči euru ve čtvrtek ztrácela
Čtvrteční obchodování bylo pro riziková aktiva nepříznivé. Kromě akcií oslabovaly i regionální měny, když koruna se vůči euru posunula z ranních úrovní kolem 25,45 CZK/EUR až na 25,62 (dle Reutres denní nejvyšší obchod na mezibankovním trhu). Výraznější ztráty zaznamenal polský zlotý, překvapivě relativně klidné bylo obchodování s maďarským forintem.
Z českých dat jsme se ničeho zajímavého nedočkali, v regionu byl pak zveřejněn alespoň říjnový vývoj průmyslové výroby v Polsku. Ta vzrostla dle našich propočtů o 0,4 % m/m (po sezónním očištění a po očištění o vliv pracovních dní), což je příznivé pro říjnový vývoj české průmyslové produkce (ten podporuje i slušný zářijový růst německých objednávek o 0,9 % m/m).
Dnes také promluvil další člen bankovní rady ČNB Miroslav Singer (tento týden již třetí). Ten vidí v možném posílení koruny riziko a uvítal by volnější měnové podmínky. Viceguvernér byl jedním ze tří členů, kteří hlasovali při posledním zasedání pro snížení sazeb o 25 bb.
Výnosová křivka dnes skončila téměř beze změn.
Poslední zprávy
- Indexy končí v zeleném, US trhu se podařilo stabilizoval
21.11. 22:03 Fio - Americký trh za zvýšené volatility postupně koriguje své ztráty
21.11. 19:01 Fio - Denní report - pátek 21.11.2025
21.11. 16:57 Fio - Pražská burza v závěru týdne prohlubovala ztráty
21.11. 16:28 Fio - Intuit oznámil výsledky za 1Q nad odhady a potvrdil celoroční výhled
21.11. 13:28 Fio





