Zemní plyn stále v červeném
Cena zemního plynu v průběhu včerejšího obchodování na New York Mercantile Exchange pokračovala v poklesu, přičemž dubnový kontrakt ztratil 1,1 centu (0,24 procenta) a uzavřel na hodnotě 4,516 dolaru za MMBtu. Příčinou jsou zprávy o teplejším počasí a spekulace o blížícím se konci zimy. Commodity Weather Group očekává ve dnech od 14. do 18. března ve významných oblastech pro spotřebu plynu nadprůměrné teploty. Vyšší teploty omezují spotřebu, která je již nyní díky krizi velmi slabá. Zásoby se v současnosti pohybují na úrovni 1,737 bilionu stop kubických, což je 1,2% nad pětiletým průměrem. Oproti stejnému období minulého roku jsou níže o 3,9 procenta. EIA očekává, že se poptávka po plynu v USA zvýší v roce 2010 o 0,7 procenta na 62,9 miliard stop kubických denně. V roce 2011 by měla poklesnout o 0,4 procenta.
Poslední zprávy
- Denní report - úterý 23.06.2026
23.06. 22:09 Fio - Technologické tituly v USA pod prodejním tlakem
23.06. 19:50 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu
23.06. 16:24 Fio - Akciový výhled
23.06. 09:01 Fio - Denní report - pondělí 22.06.2026
22.06. 22:19 Fio





