Pšenice na 29-ti měsíčním maximu
Na úroveň 29-ti měsíčního maxima vzrostla v rámci včerejší obchodní seance na burze Chicago Board of Trade cena nejaktivnějšího březnového futures kontraktu na pšenici. Důvodem jsou známky silné poptávky a spekulace, podle nichž se státy uchylují k navyšování domácích zásob poté, co inflace potravin způsobila nárůst nepokojů v severní Africe. Egypt, největší importér pšenice, nakoupil 5.2. v rámci tendru od Spojených států 55 tisíc metrických tun pšenice. Od 6.února vyhlásily tendr na dodávky pšenice také Irák, Turecko, Bangladéš a Algérie. Futures na pšenici s březnovým termínem dodání posílil v rámci včerejší obchodní seance na burze CBOT o 15,5 centů (1,8 %) na uzavírací cenu 874,25 centů za bušl.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





