Důvod investičního neúspěchu? Nebetyčná hloupost!
Už jste někdy přemýšleli nad tím, proč je většina investorů na trhu neúspěšná? Proč průměrný hráč na trhu vydělá daleko méně, než činí výkon indexu? Proč přijde na trhu každoročně spousta nešťastníků o všechno? Jistě, jako důvody se nabízejí obehraná klišé: Ten nedodržel svůj obchodní plán, ten si zas nechal do svých rozhodnutí motat emoce, onen měl špatné informace. Co když je důvod o poznání jednodušší: Co když je většina investorů prostě hloupých? Co když nerozumí elementárním tržním souvislostem? Co když nerozumí základním tržním termínům? Nakolik hráči na trhu ví, o čem je vlastně řeč, se pokoušel zjistit průzkum americké Národní asociace obchodníků s cennými papíry. Test byl proveden na obsáhlém vzorku 1 086 investorů, kteří přišli na trh s částkou mezi 10 a 500 tisíci dolary. Respondenti odpovídali na základní otázky týkající se problematiky investování a zároveň měli zhodnotit, jak na trhu vnímají sami sebe. Jaká je pravda o investorské fundovanosti? Čtěte dále a buďte v klidu: Možná víte daleko víc než vaši protihráči na parketu…
Proti komu na trhu stojíte? Čtěte na iPOINT: http://www.ipoint.cz/zpravy/24834505-duvod-investicniho-neuspechu-nebetycna-hloupost/
Poslední zprávy
- Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio - Indexy prozatím v převážně kladných číslech
25.06. 19:02 Fio - Pražská burza mírně dolů
25.06. 16:34 Fio





