Dividendové střípky: Příští týden v režii NWR!
V dividendovém vulkánu SPAD dojde v příštím týdnu k velké erupci: V pozoru budou investoři na těžařském titulu, dnem D je 8. březen: Právě kdysi tak populární mezinárodní den žen bude posledním obchodním dnem s nárokem na dividendu NWR. Připomeňme, že platba činí 0,22 Eur a jde o dividendu za druhé pololetí loňského roku. Aktuálně se tedy těžař obchoduje s pololetním výnosem kolem 1,8 %. Na Františku, tedy 9. března, se NWR bude obchodovat první den bez dividendy, a mělo odpovídajícím způsobem technicky oslabit. Rozhodným dnem je vzhledem ke způsobu vypořádání pražské burzy 11. březen, tedy pátek (svátek má Anděla). Volba měny, v níž bude dividenda vyplacena, je na akcionářích, možností je řada: Koruny, britské libry, eura, či polské zloté, přepočítávat se bude dle kurzového lístku ke 4. dubnu. Tím důležitá data k dividendě NWR nekončí a jak víte, bývá v nich obvykle pořádný zmatek i mezi analytiky, takže pojďme si říci všechna důležitá data a zároveň se podívejme na aktualizovaný seznam návrhů a odhadů dividend ve SPAD pro letošní rok. Nově i s krátkými komentáři a poznámkami k jednotlivým divi-emisím.
Svět dividend ve SPAD: Focus na NWR a fascikl rozhodných dnů, přehled dosavadních návrhů a spektrum analytických odhadů. Nově i s komentáři k jednotlivým emisím, čtěte na iPOINT: http://www.ipoint.cz/zpravy/24937305-dividendove-stripky-pristi-tyden-v-rezii-nwr/
Poslední zprávy
- Denní report - úterý 23.06.2026
23.06. 22:09 Fio - Technologické tituly v USA pod prodejním tlakem
23.06. 19:50 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu
23.06. 16:24 Fio - Akciový výhled
23.06. 09:01 Fio - Denní report - pondělí 22.06.2026
22.06. 22:19 Fio





