Dividendové střípky: Ve znamení KB a otazník nad NWR
V dalším dílu dividendových střípků si povíme nejen o dnešní agendě valné hromady Komerční banky, na jejímž programu je pochopitelně dividenda, ale především o tom, jak to bude s dividendou NWR během složitého procesu reinkorporace do Velké Británie za účelem zařazení do rodiny FTSE. Začněme francouzskou bankovní dcerkou. Dnes se koná valná hromada Komerční banky, na které se bude mimo jiné schvalovat dividenda ze zisku roku 2010 ve výši 270 Kč na akcii. „Vzhledem k tomu, že majoritní akcionář (Societe Generale) vlastní přibližně 60 % akcií banky, tak by se mělo jednat spíše o formalitu. Akcie se od 12. dubna již obchodují bez nároku na tuto dividendu,“ uvádí Milan Vaníček z Atlantiku FT/J&T Banky. Jak to bude s dividendou metamorfujícího se NWR včetně aktualizovaných odhadů dividend a rozhodných dat čtěte dále.
Pravidelný dividendový servis SPAD na iPOINT: http://www.ipoint.cz/zpravy/26204314-dividendove-stripky-ve-znameni-kb-a-otaznik-nad-nwr/
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





