Měď oslabila nejvíce od října letošního roku
Největší oslabení za posledních osm týdnů zaznamenal v průběhu včerejšího dne na burze Comex spadající do skupiny CME nejaktivnější futures kontrakt na měď. Příčinou jsou hromadící se obavy z prohloubení a rozšíření dluhové krize Evropy, které by mělo negativní dopad na vývoj celosvětové ekonomiky a v jejímž důsledku by došlo k poklesu poptávky po zmíněném průmyslovém kovu. Svou roli ve včerejším výprodeji sehrálo jak prohlášení německé kancléřky Angely Merkelové, podle které je cesta k nápravě krize v Evropě dlouhá a složitá, tak zprávy o neochotě amerického Fedu podniknout další kroky, jež by podpořily růst domácí ekonomiky. Futures na měď s březnovým termínem dodání oslabil v průběhu včerejšího dne o 4,7 % na uzavírací cenu 327,85 centů za váhovou libru. Jednalo se největší pokles nejaktivnějšího futures kontraktu na měď od 20.října letošního roku.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





