Proč by se měl spekulant ze ztráty radovat?
Obchodujete na burze a prochází přes váš účet jedna ztráta za druhou? Nezoufejte, berte každou ztrátu jako poučení se z vlastních chyb a možnost vývoje kupředu. Proč by se měl spekulant ze ztráty na jeho obchodním účtu radovat? Toto jsou 3 hlavní důvody:
1) Zkušenost
Každá ztráta je pro obchodníka velká zkušenost. Mnohem lépe se totiž obchodník poučí ze svých chyb než z toho, když se mu daří. Zatímco ziskům obchodníci přisuzují jejich vlastní schopnosti, znalosti a dovednosti a zcela vylučují možnost, že by se mohlo jednat o štěstí, se ztrátami je to opačně. Obchodník si za žádnou cenu nepřipustí, že by v obchodu jakkoliv pochybil a svádí vinu na všechno a na všechny, jen ne sám na sebe. Je ale takový přístup na místě? Nikoliv. Pokaždé, když obchodník ztratí, by měl vinu přisuzovat pouze sám sobě a až úplně na posledním místě hledat konkrétní okolnosti, které za tímto vlastním selháním stojí. Se zisky by to mělo být tak, že obchodník nejprve hledá okolnosti, které vedly k jeho úspěchu a až na posledním místě se dívat na to, jak on sám k ziskovému obchodu přispěl. Jakmile obchodník přehodí vyhybku ve svém uvažování a začne takto přemýšlet, může se nějakým způsobem vyvíjet kupředu, přičemž ty nejlepší zkušenosti lze získat právě ze ztráty...
Celý článek čtěte na iPOINT.cz:
http://www.ipoint.cz/zpravy/44500011-proc-by-se-mel-spekulant-ze-ztraty-radovat/
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





