Burza dolů v čele s Erste, její akcie ztratily od únorových maxim cca -15%
Pražská burza ve čtvrtek zesílila svoje poklesy, když index PX pod vlivem propadů v Evropě (DAX -2%) umazal -1,8% na 969 bodů. Při přetrvávající podprůměrné aktivitě se dostal přes 200 mil. Kč v zobchodovaném objemu pouze ČEZ. Kurz akcií elektrárenské společnosti zůstal poblíž 800 Kč mety. Prodejní tlak pokračoval na Erste, když její akcie propadly na dohled úrovně 420 Kč (-4,8%). V první polovině února jsem přitom v reportu pod názvem „Goldman Sachs zvedají cílovou cenu pro Erste- končí tím party?" upozorňoval na to, že investoři by se na akcie Erste měli dát v příštích týdnech pozor. Od té doby akcie Erste skutečně již jen „šlapaly" vodu a nakonec k dnešnímu dni ztratily téměř -15%... Komerční banka si vedla o poznání lépe a udržela metu 3700 Kč (-0,5%). Těžařská NWR kopírovala vývoj indexu a přiblížila se hladině 130 Kč (-2%). Podobně zakončila mediální CETV (-2%) a oznámený odpis aktiv posunul Unipetrol dolů k úrovni 170 Kč (-1,6%).
Pavel Hadroušek, makléř, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





