Výrazná volatilita po FEDu, nakonec opět ztráty
Většina členů FEDu na červencovém zasedání souhlasila s navrženým plánem na omezení dluhopisových nákupů v závěru letošního roku, pokud dojde ke zlepšení ekonomických podmínek. Tento závěr výrazně rozkolísal obchodování na trhu, když index S&P bezprostředně po oznámení propadnul a oslaboval o téměř 0,8%. Ztráty byly však rychle smazány a index se dostal na krátkou dobu do kladných čísel. Obavy ohledně omezování stimulů však nakonec převážily a indexy končily den opět v červených číslech v blízkosti denních minim. Dow Jones oslabil o 0,7% a jednalo se o šestý ztrátový den v řadě. Technologický Nasdaq si vedl mírně lépe a oslabil o 0,38%. Výnosy 10Y bondů reagovaly opětovným růstem na maxima z předchozích dnů.
David Brzek, makléř
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





