Výrazná volatilita po FEDu, nakonec opět ztráty
Většina členů FEDu na červencovém zasedání souhlasila s navrženým plánem na omezení dluhopisových nákupů v závěru letošního roku, pokud dojde ke zlepšení ekonomických podmínek. Tento závěr výrazně rozkolísal obchodování na trhu, když index S&P bezprostředně po oznámení propadnul a oslaboval o téměř 0,8%. Ztráty byly však rychle smazány a index se dostal na krátkou dobu do kladných čísel. Obavy ohledně omezování stimulů však nakonec převážily a indexy končily den opět v červených číslech v blízkosti denních minim. Dow Jones oslabil o 0,7% a jednalo se o šestý ztrátový den v řadě. Technologický Nasdaq si vedl mírně lépe a oslabil o 0,38%. Výnosy 10Y bondů reagovaly opětovným růstem na maxima z předchozích dnů.
David Brzek, makléř
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- USA uzavírají kladně
11.06. 22:09 Fio - Americké indexy posilují
11.06. 18:56 Fio - Německé akcie nepatrně posílily
11.06. 17:58 Fio - S&P 500 posiluje navzdory hrozbám úderů na Írán a vyšší inflaci cen výrobců
11.06. 15:55 Fio - Americké futures kontrakty posilují
11.06. 14:57 Fio





