ArcelorMittal snížil ztrátu
ArcelorMittal, který generuje 6 % světové produkce oceli, hospodařil ve třetím kvartálu se ztrátou 193 mil. USD oproti loňské ztrátě 652 mil. USD. Nejvíce sledovaná EBITDA rostla o 24 % na 1,71 mld. USD, nad trhem očekávaných 1,55 mld. USD. Společnost v tomto roce výrazně redukovala svůj dluh, když došlo k uzavření některých továren, snížení dividendy a prodeji aktiv za miliardy dolarů. Dluh firmy ke konci září činil 17,8 mld. USD v porovnání s 21,8 mld. USD z konce minulého roku. Ve čtvrtém kvartálu by měl dluh klesnout na 17 mld. USD.
Akcie ArcelorMittalu (MT) rostou v premarketu v USA o 4,82 %.
Zdroj: Marketwatch
Lukáš Brodníček
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





