ArcelorMittal snížil ztrátu
ArcelorMittal, který generuje 6 % světové produkce oceli, hospodařil ve třetím kvartálu se ztrátou 193 mil. USD oproti loňské ztrátě 652 mil. USD. Nejvíce sledovaná EBITDA rostla o 24 % na 1,71 mld. USD, nad trhem očekávaných 1,55 mld. USD. Společnost v tomto roce výrazně redukovala svůj dluh, když došlo k uzavření některých továren, snížení dividendy a prodeji aktiv za miliardy dolarů. Dluh firmy ke konci září činil 17,8 mld. USD v porovnání s 21,8 mld. USD z konce minulého roku. Ve čtvrtém kvartálu by měl dluh klesnout na 17 mld. USD.
Akcie ArcelorMittalu (MT) rostou v premarketu v USA o 4,82 %.
Zdroj: Marketwatch
Lukáš Brodníček
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Americké indexy zahajují seanci v zeleném
16.06. 16:31 Fio - Americké futures kontrakty stagnují
16.06. 14:43 Fio - USA: Započatá výstavba v květnu klesla na 1 177 tis. při očekávání 1 430 tis
16.06. 14:39 Fio - USA: Index importních cen v květnu vzrostl o 6,7 %, index exportních cen o 11,2 %
16.06. 14:38 Fio - Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,80
16.06. 13:35 Fio





