Pražská burza dnes otevřela v červených číslech, VIG se na BCPP obchoduje bez nároku na dividendu
Pražská burza otevřela poklesem. Akcie VIG, které se dnes první den na pražské burze obchodují bez nároku na dividendu, odepisují 3,36 %. Jedná se primárně o technický pokles o výši čisté dividendy, která bude vyplacena 1.6. 2023. Na burze RM-SYSTÉM se budou obchodovat akcie VIG s nárokem na dividendu ještě do zítřka.
V červených číslech se také v úvodu pohybují akcie ČEZ (-0,58 %) a Erste (-0,36 %). Nejvíce rostou akcie Photon Energy (+2,35 %), Moneta (+0,89 %) a Kogola (+0,82 %).
Marek Chudoba
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





