Pražská burza dnes otevřela v červených číslech, VIG se na BCPP obchoduje bez nároku na dividendu
Pražská burza otevřela poklesem. Akcie VIG, které se dnes první den na pražské burze obchodují bez nároku na dividendu, odepisují 3,36 %. Jedná se primárně o technický pokles o výši čisté dividendy, která bude vyplacena 1.6. 2023. Na burze RM-SYSTÉM se budou obchodovat akcie VIG s nárokem na dividendu ještě do zítřka.
V červených číslech se také v úvodu pohybují akcie ČEZ (-0,58 %) a Erste (-0,36 %). Nejvíce rostou akcie Photon Energy (+2,35 %), Moneta (+0,89 %) a Kogola (+0,82 %).
Marek Chudoba
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Frankfurtská burza v závěru obchodování v červených číslech
09.06. 17:38 Fio - USA: Velkoobchodní zásoby v dubnu podle konečných dat meziměsíčně vzrostly o 0,6 %
09.06. 16:47 Fio - USA: Pokračující prodeje domů v květnu meziměsíčně vzrostly o 3,2 % při očekávání růstu o 1,1 %
09.06. 16:45 Fio - Wall Street je zpočátku úterní seance pozitivně naladěna
09.06. 16:20 Fio - Primoco se vyjádřilo ke sporu s akcionářem ohledně změny stanov
09.06. 16:18 Fio





