Zisk RadioShack klesl o 9,5%
RadioShack Corp. (RSH), třetí největší americký prodejce elektroniky, ohlásil pokles čtvrtletního zisku o 9,5% díky nižším tržbám z prodeje bezdrátových zařízení. Zisk klesl na 38,8 mil USD / 30c na akcii ze 42,5 mil USD / 31c na akcii z předešlého roku. Tržby poklesly o 4,4% na 949 mil USD, klesly tak již sedmý kvartál v řadě. Na vině jsou nižší příjmy z prodeje bezdrátových telefonů a jiných zařízení, což představuje zhruba třetinu příjmů společnosti. Zisk zasáhly rovněž vyšší náklady na reklamu. Analytici v průměru očekávali zisk 29c na akcii a tržby 945,2 mil USD.
Akcie RSH oslabují o 11,66% na 15,46 USD/a.
Poslední zprávy
- Qualcomm do fiskálního roku 2029 cílí na roční tržby přesahující 15 mld. USD z AI datových center
25.06. 11:13 Fio - Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,15 %), měď (+1,23 %), ropa (-1,22 %)
25.06. 10:41 Fio - Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
25.06. 10:40 Fio - Největší americké banky zvýší dividendy po úspěšném zvládnutí zátěžových testů
25.06. 10:36 Fio - Frankfurtská burza otevírá čtvrteční obchodování mírným růstem
25.06. 10:04 Fio





