Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Čtvrtek 25.6.2026 12:09
Akcie.cz»Zpravodajství»Novinky z trhů»Banky budou dále navyšovat kapitál

Zpravodajství

Banky budou dále navyšovat kapitál

04.07.2008 14:28:23 | Colosseum, a.s.

Je o tom aspoň přesvědčena společnost Goldman Sachs, která předpokládá, že evropské banky budou nuceny v následujících měsících navýšit kapitál o 141 miliard dolarů. Banky starého kontinentu doposud odepsaly 134 miliard dolarů. Kapitál navýšily o 115 miliard. Jedním z hlavních faktorů, který bude tlačit na navyšování kapitálu, budou regulační orgány. Evropské banky, které Goldman Sachs sleduje, ztratily od počátku krize zhruba 900 miliard tržní kapitalizace. Goldman zároveň snížil doporučení Carnegie and Co. na “sell“ z “neutral“ a Banco Santander (největší španělská banka) na “neutral“ z “buy“. Snížení cílové ceny se dočkala i Credit Suisse Group od Citigroup.

Autor: Petr Čermák

Poslední zprávy

Právě diskutujete

Škola investování


Zajímavé vzestupy

TMR376,00+4,44
FIXZO52,00+4,00
NOKIA297,75+3,39
FILLA68,00+3,03
BABWOOSP78,00+2,63

Zajímavé poklesy

CSG316,00-7,33
DSPW516,00-5,84
KGH1 874,60-4,45
CZGCE902,00-4,25
VIG1 560,00-3,88

Kurzovní lístek

EURdolu24,240-0,14
HUFnahoru6,805+0,30
JPYdolu13,221-0,47
PLNdolu5,653-0,01
USDdolu21,377-0,56

demo-e-broker

Indexy

25.06.2026
Graf - PX

PXdolu-0,032 559,5912:08:56
RMnahoru+0,14722,5111:55:37
DJIAnahoru+0,3551 848,9024.06.26
NASDAQdolu-0,4325 476,6425.06.26
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXnahoru+0,6224 894,5111:47:39


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz