Ericsson zruší 5000 pracovních míst
Společnost Ericsson (ERICB:SS), největší světový výrobce bezdrátových telefonních sítí, oznámila, že v nejbližší době zruší 5 000 pracovních míst. Důvodem je očekávání poklesu investic telekomunikačních společností. Firma plánuje také přesunout část výroby do zemí, kde bude schopna dosáhnout nižších nákladů. Výše zmíněné kroky by měly vést do roku 2010 k úsporám ve výši kolem 1,2 miliardy dolarů. V minulém roce firma zrušila 4 000 pracovních míst. Akcie společnosti reagují na zprávu posílením o 10,7%.
Poslední zprávy
- Zámořské akcie oslabily
23.06. 22:09 Fio - Německé akcie klesly o téměř 1 %
23.06. 17:58 Fio - USA: Index výrobní aktivity richmondského Fedu v červnu klesl na 4 b. při očekávání 8 b.
23.06. 16:12 Fio - USA: Index PMI ve výrobě podle předběžných dat v červnu vzrostl na 55,7 b. při očekávání 54,6 b.
23.06. 16:12 Fio - Wall Street v červených číslech, ztrácí především technologie
23.06. 16:07 Fio





