Kunert: České banky jsou v dobré kondici
Prezident bankovní asociace Jiří Kunert v rozhovoru pro deník HN řekl, že hospodářské výsledky za loňský rok ukážou, že české banky jsou v dobré kondici. "Toxická" aktiva podle Kunerta nejsou v českých bankách na takové úrovni, aby to změnilo jejich celkový dobrý výsledek. Toto vyjádření koresponduje s naším náhledem na český bankovní sektor. S českých bank vykazuje nejvýraznější ztráty spojené s hypoteční krizí ČSOB, která včera oznámila předběžné výsledky. Za rok 2008 by měla banka dosáhnout zisku 1 mld. Kč (-91 % r/r) poté, co odepsala celou hodnotu všech svých problematických aktiv (přibližně 12 mld. Kč). Díky tomuto kroku by již výsledky ČSOB v dalších letech neměly být žádnými odpisy ovlivněny.
Poslední zprávy
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci poklesem o -0,1%.
24.06. 22:17 Fio - Frankfurtská burza ve středu ztrácela, Rheinmetall odepsal téměř 19 %
24.06. 17:54 Fio - Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
24.06. 17:32 Fio - USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 19. červnu klesly o 6088 tis. barelů
24.06. 16:44 Fio - USA: Prodeje nových domů v květnu meziměsíčně poklesly o 7,3 % při očekávání růstu o 3,2 %
24.06. 16:27 Fio





