Kunert: České banky jsou v dobré kondici
Prezident bankovní asociace Jiří Kunert v rozhovoru pro deník HN řekl, že hospodářské výsledky za loňský rok ukážou, že české banky jsou v dobré kondici. "Toxická" aktiva podle Kunerta nejsou v českých bankách na takové úrovni, aby to změnilo jejich celkový dobrý výsledek. Toto vyjádření koresponduje s naším náhledem na český bankovní sektor. S českých bank vykazuje nejvýraznější ztráty spojené s hypoteční krizí ČSOB, která včera oznámila předběžné výsledky. Za rok 2008 by měla banka dosáhnout zisku 1 mld. Kč (-91 % r/r) poté, co odepsala celou hodnotu všech svých problematických aktiv (přibližně 12 mld. Kč). Díky tomuto kroku by již výsledky ČSOB v dalších letech neměly být žádnými odpisy ovlivněny.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





