Kunert: České banky jsou v dobré kondici
Prezident bankovní asociace Jiří Kunert v rozhovoru pro deník HN řekl, že hospodářské výsledky za loňský rok ukážou, že české banky jsou v dobré kondici. "Toxická" aktiva podle Kunerta nejsou v českých bankách na takové úrovni, aby to změnilo jejich celkový dobrý výsledek. Toto vyjádření koresponduje s naším náhledem na český bankovní sektor. S českých bank vykazuje nejvýraznější ztráty spojené s hypoteční krizí ČSOB, která včera oznámila předběžné výsledky. Za rok 2008 by měla banka dosáhnout zisku 1 mld. Kč (-91 % r/r) poté, co odepsala celou hodnotu všech svých problematických aktiv (přibližně 12 mld. Kč). Díky tomuto kroku by již výsledky ČSOB v dalších letech neměly být žádnými odpisy ovlivněny.
Poslední zprávy
- US indexy uzavírají v záporu
17.06. 22:08 Fio - Rozhodnutí FOMC (Fed) o sazbách
17.06. 20:01 Fio - Americké indexy mírně rostou
17.06. 18:14 Fio - Německé akcie uprostřed týdne stagnovaly
17.06. 17:55 Fio - USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 12. červnu klesly o 8 263 tis. barelů
17.06. 16:32 Fio





