Německá vláda schválila plán na výrobu aut na elektřinu
Německá vláda odsouhlasila kroky, které by měly vést k vývoji technologií u automobilů poháněných na elektřinu s cílem dostat na německé silnice do roku 2020 1 mln. takových vozů. Vládní koalice kancléřky Angely Merkelové slíbila na vývoj těchto technologií přispět do roku 2011 500 mln. EUR. Dle ministra hospodářství, Karla Theodora zu Guttenberga vyvíjejí německé automobilky, jako Volkswagen, nebo Daimler, platformy pro výrobu elektromobilů a první modely by mohly na silnice vyjet až v roce 2011.
Poslední zprávy
- Německo: Spotřebitelská důvěra GfK v červeneci na -29,2 b. při očekávání -28 b.
25.06. 08:11 Fio - Očekávané události: Deflátor výdajů na osobní spotřebu, růst HDP (USA)
25.06. 08:09 Fio - Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci poklesem o -0,1%.
24.06. 22:17 Fio - Frankfurtská burza ve středu ztrácela, Rheinmetall odepsal téměř 19 %
24.06. 17:54 Fio - Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
24.06. 17:32 Fio





