Pšenice se odrazila od dvouměsíčních minim
Z nejnižší cenové hladiny za poslední 2 měsíce se včera odrazila květnová pšenice. Důvodem jsou známky naznačující oživení US exportu této zrniny. Egypt, který je největším světovým dovozcem pšenice, zakoupil 115 000 tun z USA. Irák, Maroko a Spojené Arabské Emiráty taktéž zveřejnili vyhlášení tendrů na nákup pšenice. I zde mají USA velkou šanci uspět. Během včerejší seance nejprve pšenice poměrně prudce propadla, aby nakonec skončila v kladných číslech. Květnová pšenice tak včera na CBOT posílila o 0,3 % na 798,25 centů za bušl.
Poslední zprávy
- Denní report - středa 24.06.2026
24.06. 22:18 Fio - Pražská burza přerušila růstovou sérii
24.06. 16:27 Fio - Návrhář AI čipů Cerebras Systems zveřejnil první výsledky od IPO
24.06. 14:16 Fio - FedEx zveřejnil výsledky za 4Q a po úspěšném odštěpení divize Freight představil celoroční výhled
24.06. 13:18 Fio - Akciový výhled
24.06. 09:00 Fio





