Pšenice se odrazila od dvouměsíčních minim
Z nejnižší cenové hladiny za poslední 2 měsíce se včera odrazila květnová pšenice. Důvodem jsou známky naznačující oživení US exportu této zrniny. Egypt, který je největším světovým dovozcem pšenice, zakoupil 115 000 tun z USA. Irák, Maroko a Spojené Arabské Emiráty taktéž zveřejnili vyhlášení tendrů na nákup pšenice. I zde mají USA velkou šanci uspět. Během včerejší seance nejprve pšenice poměrně prudce propadla, aby nakonec skončila v kladných číslech. Květnová pšenice tak včera na CBOT posílila o 0,3 % na 798,25 centů za bušl.
Poslední zprávy
- Americké akcie výrazně oslabují
09.06. 19:56 Fio - Pražská burza posílila s pozitivním vývojem na západoevropských trzích
09.06. 16:46 Fio - Akciový výhled
09.06. 09:01 Fio - Denní report - pondělí 08.06.2026
08.06. 22:16 Fio - Pražská burza v úvodu týdne končí mírně níže
08.06. 16:38 Fio





