Burza zahájila poklesem, dařilo se však NWR
Pražská burza začala obchodování v novém týdnu poklesem, když index PX po závěrečné aukci oslabil na konečných 1208 bodů (-0,7%). Největším poklesem se „prezentovaly" akcie pojišťovny VIG (-2,4%), která následovala ztráty sektoru v zahraničí v souvislosti s ničivým zemětřesením v Japonsku. Jen o něco lépe dopadly akcie CME, které se obchodovaly na 345 Kč (-1,2%) po informacích o dalších prodejích akcií p. Sarbu. Banky si vedly rozdílně, když zatímco Komerční banka se obchodovala s nákupní převahou nad 4300 Kč po většinu dne, tak akcie Erste v závěru poklesly zpět na 860 Kč (-1,2%). Lépe dopadly energetické tituly. ČEZ se i po velkých propadech sousedních německých utilit (E.ON -5,6%) udržel nad 800 Kč (-0,7%). Unipetrol se udržel na 175 Kč (+0,3%) a nejvíce se dařilo akciím NWR, které atakovaly 265 Kč (+2,2%). Ceny uhlí na energetické burze v Amsterdamu se po událostech v Japonsku vydaly na svá nová maxima.
Pavel Hadroušek, makléř, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Pražská burza mírně dolů
25.06. 16:34 Fio - Micron vykázal více než čtyřnásobný růst tržeb za 3Q, výhled na 4Q výrazně překonal odhady
25.06. 10:01 Fio - Karo Leather reportovalo rekordní zisk EBITDA za 1Q a potvrdilo výhled na 2026 (+komentář analytika)
25.06. 08:54 Fio - Akciový výhled
25.06. 08:50 Fio - Denní report - středa 24.06.2026
24.06. 22:18 Fio





