Burza zahájila poklesem, dařilo se však NWR
Pražská burza začala obchodování v novém týdnu poklesem, když index PX po závěrečné aukci oslabil na konečných 1208 bodů (-0,7%). Největším poklesem se „prezentovaly" akcie pojišťovny VIG (-2,4%), která následovala ztráty sektoru v zahraničí v souvislosti s ničivým zemětřesením v Japonsku. Jen o něco lépe dopadly akcie CME, které se obchodovaly na 345 Kč (-1,2%) po informacích o dalších prodejích akcií p. Sarbu. Banky si vedly rozdílně, když zatímco Komerční banka se obchodovala s nákupní převahou nad 4300 Kč po většinu dne, tak akcie Erste v závěru poklesly zpět na 860 Kč (-1,2%). Lépe dopadly energetické tituly. ČEZ se i po velkých propadech sousedních německých utilit (E.ON -5,6%) udržel nad 800 Kč (-0,7%). Unipetrol se udržel na 175 Kč (+0,3%) a nejvíce se dařilo akciím NWR, které atakovaly 265 Kč (+2,2%). Ceny uhlí na energetické burze v Amsterdamu se po událostech v Japonsku vydaly na svá nová maxima.
Pavel Hadroušek, makléř, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





