Pražská burza znovu v červeném, evropské banky na letošních minimech
Pražská burza v pondělí počtvrté za sebou oslabovala, tentokrát se však tempo poklesu ještě zrychlilo, když index PX zavíral na 1202 bodech (-1,4%). Domácí akcie klesaly po vzoru západních trhů, kde mezi investory panují obavy z pokračují evropské dluhové krize (tentokrát je na „programu" její možné rozšíření do Itálie). Pod tlakem tak byl v Evropě zejména evropský bankovní sektor a mnohé bankovní tituly se dostaly na svá letošní minima a navíc ostře oslabovaly (Societe Generale -6%, Deutsche bank -4,5%). V tomto kontextu tak výkon Erste (-3,6%) není „špatný" a Komerční banka s lehkým poklesem -0,4% působí jako jednooký mezi slepými králem. Celkové objemy zůstaly podprůměrné, zvýšená aktivita byla patrné právě na klesající Erste (310 mil. Kč). Nedařilo se ani akciím NWR, které opět zamířily pod 240 Kč (-1,65%). ČEZ se držel v dohledu úrovně 860 Kč (-0,6%). Ačkoliv se jindy defenzivní telekomunikační sektor dnes dostal v Evropě rovněž pod tlak (Telefonica S.A. -5,5%, Deutsche Telekom -2,4%), česká Telefonica 02 zůstala obchodovaná poblíž 435 Kč (-0,3%). V kladných číslech zakončily pouze akcie KITD (+2,5%).
Pavel Hadroušek, makléř, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





