Pražská burza znovu v červeném, evropské banky na letošních minimech
Pražská burza v pondělí počtvrté za sebou oslabovala, tentokrát se však tempo poklesu ještě zrychlilo, když index PX zavíral na 1202 bodech (-1,4%). Domácí akcie klesaly po vzoru západních trhů, kde mezi investory panují obavy z pokračují evropské dluhové krize (tentokrát je na „programu" její možné rozšíření do Itálie). Pod tlakem tak byl v Evropě zejména evropský bankovní sektor a mnohé bankovní tituly se dostaly na svá letošní minima a navíc ostře oslabovaly (Societe Generale -6%, Deutsche bank -4,5%). V tomto kontextu tak výkon Erste (-3,6%) není „špatný" a Komerční banka s lehkým poklesem -0,4% působí jako jednooký mezi slepými králem. Celkové objemy zůstaly podprůměrné, zvýšená aktivita byla patrné právě na klesající Erste (310 mil. Kč). Nedařilo se ani akciím NWR, které opět zamířily pod 240 Kč (-1,65%). ČEZ se držel v dohledu úrovně 860 Kč (-0,6%). Ačkoliv se jindy defenzivní telekomunikační sektor dnes dostal v Evropě rovněž pod tlak (Telefonica S.A. -5,5%, Deutsche Telekom -2,4%), česká Telefonica 02 zůstala obchodovaná poblíž 435 Kč (-0,3%). V kladných číslech zakončily pouze akcie KITD (+2,5%).
Pavel Hadroušek, makléř, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Pražská burza odepisovala, ČNB zvýšila sazby o 25 bps
18.06. 16:39 Fio - Akciový výhled
18.06. 09:02 Fio - Denní report - středa 17.06.2026
17.06. 22:25 Fio - Kofola ČeskoSlovensko: Dividenda za rok 2025 schválena valnou hromadou
17.06. 21:01 Kofola ČS a.s. - Pražská burza pokračovala v růstu
17.06. 16:36 Fio





