Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Středa 24.6.2026 20:58
Akcie.cz»Zpravodajství»Komentáře a doporučení»Měď níže kvůli slabému průmyslu v USA

Zpravodajství

Měď níže kvůli slabému průmyslu v USA

02.08.2011 08:13:29 | Colosseum, a.s.

Průmyslová výroba v USA dle informací, které byly včera zveřejněny, oslabila více než bylo všeobecné očekávání. Kvůli tomu cena mědi klesla nejvíce za poslední 2 měsíce. USA jsou největším světovým spotřebitelem tohoto kovu. Institute for Supply Management´s factory index klesl v červenci na hodnotu 50,9. Přičemž ještě v červnu byl na hodnotě 55,3. Analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali jen mírný pokles na číslo 54,5. Zářijová měď včera na CME oslabila o 1,6% na 441 centů za libru.

Autor: Tomáš Kocourek

Poslední zprávy

Právě diskutujete

Škola investování


Zajímavé vzestupy

TMR376,00+4,44
FIXZO52,00+4,00
NOKIA297,75+3,39
FILLA68,00+3,03
BABWOOSP78,00+2,63

Zajímavé poklesy

CSG316,00-7,33
DSPW516,00-5,84
KGH1 874,60-4,45
CZGCE902,00-4,25
VIG1 560,00-3,88

Kurzovní lístek

EURdolu24,240-0,14
HUFnahoru6,805+0,30
JPYdolu13,221-0,47
PLNdolu5,653-0,01
USDdolu21,377-0,56

demo-e-broker

Indexy

24.06.2026
Graf - PX

PXdolu-1,512 560,3316:15:29
RMdolu-0,59721,4716:54:40
DJIAnahoru+0,5751 963,7820:37:43
NASDAQdolu-0,2925 512,9920:37:43
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXdolu-0,6224 740,3617:50:00


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz