Měď níže kvůli slabému průmyslu v USA
Průmyslová výroba v USA dle informací, které byly včera zveřejněny, oslabila více než bylo všeobecné očekávání. Kvůli tomu cena mědi klesla nejvíce za poslední 2 měsíce. USA jsou největším světovým spotřebitelem tohoto kovu. Institute for Supply Management´s factory index klesl v červenci na hodnotu 50,9. Přičemž ještě v červnu byl na hodnotě 55,3. Analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali jen mírný pokles na číslo 54,5. Zářijová měď včera na CME oslabila o 1,6% na 441 centů za libru.
Poslední zprávy
- Denní report - úterý 09.06.2026
09.06. 22:09 Fio - Americké akcie výrazně oslabují
09.06. 19:56 Fio - Pražská burza posílila s pozitivním vývojem na západoevropských trzích
09.06. 16:46 Fio - Akciový výhled
09.06. 09:01 Fio - Denní report - pondělí 08.06.2026
08.06. 22:16 Fio





