Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Středa 10.6.2026 2:32
Akcie.cz»Zpravodajství»Komentáře a doporučení»Měď níže kvůli slabému průmyslu v USA

Zpravodajství

Měď níže kvůli slabému průmyslu v USA

02.08.2011 08:13:29 | Colosseum, a.s.

Průmyslová výroba v USA dle informací, které byly včera zveřejněny, oslabila více než bylo všeobecné očekávání. Kvůli tomu cena mědi klesla nejvíce za poslední 2 měsíce. USA jsou největším světovým spotřebitelem tohoto kovu. Institute for Supply Management´s factory index klesl v červenci na hodnotu 50,9. Přičemž ještě v červnu byl na hodnotě 55,3. Analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali jen mírný pokles na číslo 54,5. Zářijová měď včera na CME oslabila o 1,6% na 441 centů za libru.

Autor: Tomáš Kocourek

Poslední zprávy

Právě diskutujete

Škola investování


Zajímavé vzestupy

BEZVA440,00+12,24
ATS3 532,00+7,23
DSPW499,50+5,83
HARDW8,30+3,75
VIG1 483,00+3,34

Zajímavé poklesy

MATTE18 000,00-6,74
NOKIA289,00-6,17
OMV1 425,50-5,06
FIXZO57,00-5,00
WPS30,00-3,85

Kurzovní lístek

EURnahoru24,170+0,28
HUFnahoru6,799+0,23
JPYnahoru13,041+0,70
PLNnahoru5,704+0,15
USDnahoru20,888+0,58

demo-e-broker

Indexy

10.06.2026
Graf - PX

PXnahoru+0,982 548,8709.06.26
RMdolu-0,27681,5409.06.26
DJIAnahoru+0,1750 872,1109.06.26
NASDAQdolu-0,9725 678,8210.06.26
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXdolu-0,7424 433,0609.06.26


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz