Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pondělí 26.10.2020 13:45
Akcie.cz»Zpravodajství»Firemní zprávy»Fortuna Entertainment Group oznamuje záměr nabídnout své...

Zpravodajství

Fortuna Entertainment Group oznamuje záměr nabídnout své akcie na burzách v Praze a ve Varšavě

29.09.2010 17:02:00 | Akcie.cz

Tisková zpráva

AMSTERDAM / PRAHA (29. září 2010) – Společnost Fortuna Entertainment Group N.V., (dále též „Společnost“) vedoucí poskytovatel kurzových sázek (měřeno obratem) se sítí poboček ve střední a východní Evropě, oznamuje svůj záměr uskutečnit veřejnou nabídku a následnou kotaci svých akcií na Burze cenných papírů Praha (BCPP) a Varšavské burze cenných papírů (Gielda Papierów Wartościowych w Warszawie, GPW).

Nabídka, pakliže bude učiněna, bude sestávat z veřejné nabídky v České republice, Polsku a na Slovensku a z neveřejné nabídky institucionálním investorům ve vybraných jurisdikcích mimo Českou republiku, Polsko a Slovensko. Celý proces by měl být završen ve čtvrtém čtvrtletí roku 2010.

Jiří Bunda,předseda představenstva a generální ředitel Fortuna Entertainment Group, k tomu říká: „Zamýšlený vstup na burzy v našich klíčových zemích je další významnou kapitolou v historii Fortuny. Během posledních deseti let jsme se z původně lokální společnosti stali mezinárodní skupinou. V současnosti jsme vedoucí sázkovou společností v regionu, která určuje nové trendy v této oblasti a stala se synonymem tohoto druhu zábavy nejen v České republice. Emise našich akcií nám umožní získat prostředky pro další rozvojové projekty, které podpoří naši strategii růstu. Zákazníkům to poskytne příležitost stát se našimi akcionáři, což ještě posílí naše vzájemné partnerství.“

Michal Horáček, člen dozorčí rady Fortuna Entertainment Group, řekl: „Fortuna stála u zrodu kurzového sázení v České republice a v Polsku. Když před čtrnácti lety vznikla, naučila zákazníky sázet. Na Slovensku začala Fortuna jako první nabízet živé sázení. Nyní budeme opět průkopníky, tentokrát jakožto první sázková společnost, která bude uvedena na akciový trh v Polsku a v České republice. Je mi ctí být na palubě v takovém okamžiku a mít možnost posloužit akcionářům tím, že nabídnu svůj pohled na to, jak by se Fortuna měla rozvíjet.”

Vedení společnosti věří, že akcie Fortuny nabídnou silnou dividendu, až do výše 50–100 % čistého zisku, a také výjimečný růstový potenciál, který se bude opírat o nové projekty společnosti – offshorovou online platformu FortunaWin, online sázení v Polsku a další rozšiřování portfolia produktů a služeb.

Jozef Janov, předseda dozorčí rady Fortuny a zástupce jediného vlastníka Fortuny, investiční skupiny Penta řekl: „Penta je ve Fortuně přítomna již 5 let a jsme velmi spokojeni s výsledky, kterých jsme společně s managementem Fortuny dosáhli. Věříme, že firma bude nadále organicky růst. Zamýšlený vstup na burzu potvrdí důvěryhodnost příběhu Fortuny a její vedoucí pozici na středoevropském trhu. Umožní také dalším investorům a klientům Fortuny na všech trzích podílet se na úspěchu společnosti a těžit z něj. Chystaná emise je částečným exitem, přičemž si Penta i nadále ve Fortuně udrží značný podíl, aby se mohla podílet na jejím dalším růstu.”

Globálním koordinátorem a výhradním bookrunnerem nabídky je UniCredit Bank AG. Spolumanažerem emise je Erste Group Bank AG. Manažerem nabídky drobným investorům v Polsku je UniCredit CAIB Poland S.A. Manažerem nabídky drobným investorům v České republice je Česká spořitelna, a. s., pověřeným obchodníkem v ČR je Brokerjet České spořitelny, a. s. Manažerem nabídky drobným investorům na Slovensku je Slovenská sporiteľňa, a. s.

Nabídka předtím, než může být učiněna, podléhá všem povinným registracím, schválením či notifikacím u příslušných regulačních orgánů, zejména u nizozemské Autoriteit Financiële Markten (AFM), České národní banky (ČNB), polské Komisje Nadzoru Finansowego (KNF) a u Národnej banky Slovenska (NBS); zamýšlená kotace akcií je podmíněna přijetím ze strany Burzy cenných papírů Praha a Varšavské burzy cenných papírů.

Základní informace o společnosti

Fortuna Entertainment Group je vedoucím poskytovatelem kurzových sázek ve střední a východní Evropě (měřeno objemem přijatých sázek na pobočkách). Původně česká společnost založená v roce 1990 se postupně rozrostla v mezinárodní skupinu působící rovněž naslovenském, polskéma maďarskémtrhu.

Díky svým dvacetiletým zkušenostem Fortuna na středoevropském trhu vytváří standardy a určuje trendy v oblasti kurzových sázek v regionu. Skupina neustále investuje do vývoje nových produktů a služeb a rozšiřuje síť poboček i kvalitu distribučních kanálů. Jejím cílem je přinášet zábavu zákazníkům, kteří mají rádi sport, sami jej provozují, sledují sportovní události a sází na své oblíbené týmy či hráče. V současné době provozuje Fortuna na třech trzích více než 1300 poboček.

Silná pozice skupiny je podpořena týmem profesionálních a zkušených bookmakerů, kteří se dobře orientují na lokálních trzích a zároveň disponují širokým přehledem o sportovních soutěžích v rámci celého světa. Společnost též disponuje propracovaným systémem risk managementu, opírajícím se o vlastní know-how a nejlepší dostupné světové technologie.

Klíčové finanční údaje

Hospodářské výsledky Fortuna Entertainment Group za první pololetí roku 2010 ukazují, že největší středoevropský provozovatel kurzových sázek úspěšně pokračuje v růstu. Společnost dosáhla podle předběžných finančních výsledků hodnoty přijatých sázek (Amounts Staked) za sledované období téměř 192 mil. EUR. To představuje meziroční nárůst ve výši přibližně 12 procent.

Hrubé výhry (Gross Win) holdingu v prvním pololetí 2010 vzrostly o 10% na 45,4 mil. EUR ve srovnání s 41,1 mil. EUR v předchozích šesti měsících. Upravená EBITDA skupiny vzrostla v prvním pololetí letošního roku meziročně o 4 % na úroveň 11,6 mil. EUR oproti 11,2 mil EUR v prvním pololetí 2009.

Na dobrém hospodaření se výrazně podílely zejména neustále rostoucí tržby z online sázení, které Fortuna nově spustila na slovenském a českém trhu i prostřednictvím mobilních a „chytrých“ telefonů. K pozitivním výsledkům přispělo rovněž sázení „live“ (sázky podávané v reálném čase v průběhu sportovních událostí) zavedené v České republice a na Slovensku, a dále systematické zefektivňování pobočkové sítě na všech trzích.

V loňském roce Společnost přijala celkové sázky ve výši 338 mil. EUR a potvrdila tak svou pozici regionální jedničky. Výsledky roku 2009 představují meziroční růst ve výši 5 % oproti 322 mil. EUR celkových přijatých sázek v roce 2008. Upravená EBITDA dosáhla v roce 2009 úrovně 24,9 mil. EUR oproti 24,4 mil. EUR v roce předcházejícím. Čistý zisk vzrostl ve srovnání s rokem 2008 o 5,5 procenta na 16,9 mil. EUR.

Strategie společnosti

Růstová strategie společnosti Fortuna Entertainment Group staví na kombinaci dvou klíčových distribučních kanálů – online sázení, v němž Společnost spatřuje značný potenciál a na posilování pobočkové sítě a zvyšování objemu přijatých sázek na jednotlivých pobočkách. Fortuna také dále zamýšlí rozšiřovat produktovou nabídku a škálu distribučních kanálů společně se zvyšováním důvěry a loajality zákazníků. Významným milníkem bylo pro Společnost získání licence pro provozování loterie v České republice v červenci 2010. Skupina také sleduje příležitosti ke vstupu na nové trhy. Na další potenciální expanzi bude mít určující vliv míra a povaha regulace tohoto odvětví na cílových trzích.

Konkurenční výhody

Společnost je přesvědčena, že jejími hlavními konkurenčními výhodami jsou:

* zavedená a důvěryhodná značka s dvacetiletou tradicí

* významné postavení na trzích v České republice, na Slovensku a v Polsku

* dvoupilířová distribuční platforma se širokou produktovou nabídkou

* silná dividenda a vysoká návratnost investic

* špičkový risk management a platforma chránící zisk

* růst online sázení

* silný management se zkušenostmi ze sportovního sázení a maloobchodu

Prodávající akcionář

V současné době je jediným vlastníkem Fortuny Penta Investments Limited, registrovaná v Limassolu na Kypru. Konečným vlastníkem je investiční skupina Penta, jeden z největších středoevropských investorů v oblasti private equity a nemovitostních aktiv.

Poslední zprávy

Právě diskutujete


Zajímavé vzestupy

ERBAG494,70+2,89
EFORU95,50+2,14
KOMB477,00+1,92
NOKIA98,00+1,26
GECBA54,20+1,12

Zajímavé poklesy

PKO125,90-3,56
PEGAS756,00-3,32
BABKOFOL216,00-3,14
PVT0,54-1,82
DBK219,80-1,39

Kurzovní lístek

EURnahoru27,220+0,03
HUFdolu7,474-0,06
JPYnahoru21,923+0,39
PLNnahoru5,940+0,13
USDnahoru22,961+0,32

demo-e-broker

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXdolu-0,04862,7913:42:31
RMdolu-0,62481,6713:34:32
DJIAdolu-0,1028 335,5723.10.20
NASDAQnahoru+0,3711 548,2823.10.20
SP500nahoru+0,343 465,3923.10.20
DAXdolu-2,6912 305,0413:24:03
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz