Goldenfrazil požaduje doplnění informací o prodeji Spolany
Společnost Goldenfrazil Limited požaduje doplnění informací o prodeji Spolany, protože zveřejněné informace neumožňují posouzení výhodnosti podmínek transakce. Goldenfrazil opakovaně žádal Unipetrol o zveřejnění znaleckých posudků, do dnešního data však od vedení Unipetrolu nedostal odpověď. Společnost Unipetrol se však veřejně zavázala, že po uskutečnění prodeje dceřiné společnosti poskytne minoritním akcionářům dostatek relevantních informací o formě a finančních otázkách této divestice.
Vzhledem k tomu, že informace o prodeji Spolany byly poskytnuty médiím a investorské veřejnosti pouze v omezené míře, je pro minoritní akcionáře Unipetrolu komplikované zhodnotit, zda vše proběhlo regulérně a v souladu s chováním dobrého hospodáře.
Více informací na iPOINT: http://ipoint.financninoviny.cz/goldenfrazil-pozaduje-doplneni-informaci-o-prodeji-spolany.html
Poslední zprávy
- Denní report - úterý 16.09.2025
16.09. 22:06 Fio - Americké akcie zatím smíšeně
16.09. 19:21 Fio - Pražská burza klesala s negativním sentimentem na okolních trzích
16.09. 16:33 Fio - Colt CZ Group: odhady hospodaření za 2Q 2025
16.09. 15:59 Fio - Akciový výhled
16.09. 09:03 Fio