Evropské burzy na konci týdne klesají
Západoevropské akcie dnes po čtyřech dnech růstu poprvé klesají a hlavní indexy ztrácí 0,5-1 %. Investory zřejmě zklamalo, že summit EU nepřinesl schválení další pomoci pro Španělsko. Nejvíce tak klesají akcie španělských bank a nedaří se ani zbytku finančního sektoru nebo průmyslovým akciím, lehce naopak posilují potravinářské společnosti. Poklesem otevřely také americké indexy, když zářijové prodeje stávajících domů v USA v souladu s očekáváním klesly.
Pražská burza klesá v souladu s vývojem na evropských trzích. Index PX krátce před závěrem obchodování klesá o 0,8 %, hlavně vinou propadu akcií Erste Bank (-2 %) a Telefonicy ČR (-1,8 %). Akcie TČR za celý týden odepsaly 5 %. Z ostatních titulů mírně posilují velké emise ČEZ a Komerční banka, v silném růstu pokračují akcie Orca poté, co firmy ovládané realitním magnátem Radovanem Vítkem získaly více než 20% podíl v Orcu.
V pondělí se na domácím trhu začnou obchodovat akcie společnosti Tatry Mountain Resorts, což je v současné době největší poskytovatel turistických služeb na Slovensku.
Poslední zprávy
- Akciový výhled
17.09. 09:02 Fio - Denní report - úterý 16.09.2025
16.09. 22:06 Fio - Americké akcie zatím smíšeně
16.09. 19:21 Fio - Pražská burza klesala s negativním sentimentem na okolních trzích
16.09. 16:33 Fio - Colt CZ Group: odhady hospodaření za 2Q 2025
16.09. 15:59 Fio