Politické faktory nakonec zabránily trhům ve větším růstu
Nákupy vyvolané rostoucí důvěrou amerických spotřebitelů dnes neměly dlouhého trvání, když do hry opět vstoupily politické faktory. Výstupy prezidenta Obamy a vedoucích Republikánů trhům ukázaly, že vyřešení hrozícího fiskálního útesu bude velice náročné. Obama vyzval ke kompromisu, který má být dle jeho názoru spojen s vyšším zdaněním bohatých. Republikáni udělali to samé, avšak vyšší daně kategoricky odmítli.
Neochota ke kompromisu se promítá do nervozity na trhu, pro než by automatické škrty a zvyšování daní měly velice neblahé důsledky.
Z jednotlivých titulů stojí za zmínku těžařská společnost Molycorp (MCP; -13,59 %), jejíž akcie se propadly poté, co se objevily zprávy o vyšetřování ze strany Komise pro cenné papíry kvůli nepřesnostem v jejích účetních výkazech.
Z jednotlivých odvětví se dnes nejlépe vedlo technologiím (+0,97 %) a telekomunikacím (+0,81 %). Na chvostu byly naopak utility (-0,40 %) a spotřebitelské služby (-0,16 %).
Miloslav Veselý, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - středa 20.05.2026
20.05. 22:09 Fio - Americké akcie posilují
20.05. 19:54 Fio - Strojírenská společnost Doosan Škoda Power reportovala výsledky za 1Q 2026
20.05. 17:48 Fio - Pražská burza pokračovala v růstu, zbrojovka CSG po výsledcích +9,16 %
20.05. 16:42 Fio - Prabos plus v rámci Start Day zveřejnil výsledky za 1Q 2026 a celoroční výhled
20.05. 15:50 Fio





