Expert: Levné peníze vynesou akcie k nebesům a pak nastane peklo
Akciím se bude v příštích letech dobře dařit. Ale pak přijde katastrofa, která bude horší než krize po roce 2007. Příčina bude bezmála tradiční: Předlužení. Takovou vizi má alespoň Brian Reynolds, šéfstratég Rosenblatt Securities. Peníze jsou v současnosti doslova za hubičku, a nelze se tak divit prudkému rozmachu úvěrových trhů. Půjčuje si každý, co nejvíce může a prakticky na cokoli, politika levných peněz možná v uplynulých letech pomohla vyhnout se selhání systému, do budoucna má ale svět zaděláno na problémy. „Úvěrový boom vytrvá tak pět let a bude přát akciím. Následný pád do medvědího trhu bude ale bolestivější než ten předchozí. Pokud bude současné tempo růstu úvěrů pokračovat, v následujících dvou až pěti letech ceny akcií značně posílí, pak se ale máme na co těšit,“ varuje Reynolds na CNBC. Čeká nás apokalypsa? A do té doby boom zpětných odkupů a dividend financovaných levným úvěrem?
Efekty levných peněz: Nejdřív euforie, pak deprese, čtěte na iPOINT: http://www.ipoint.cz/zpravy/1125720011-expert-levne-penize-vynesou-akcie-k-nebesum-a-pak-nastane-peklo/
Poslední zprávy
- Denní report - středa 17.06.2026
17.06. 22:25 Fio - Kofola ČeskoSlovensko: Dividenda za rok 2025 schválena valnou hromadou
17.06. 21:01 Kofola ČS a.s. - Pražská burza pokračovala v růstu
17.06. 16:36 Fio - Akciový výhled
17.06. 09:01 Fio - Denní report - úterý 16.06.2026
16.06. 22:17 Fio





