Lednový duel: ČEZ versus NWR: Kdo je předražený?
ČEZ ani NWR zrovna nepatřily loni k titulům, jež by investoři bezvýhradně adorovali. Popravdě tomu bylo kvůli zhrzeným očekáváním právě naopak. Společným osudem obou titulů je slabý komoditní trh tváří v tvář obavám z recese. Cenoví vyjednavači NWR nebudou mít letos pozici o mnoho jednodušší než loni ceny elektřiny (k radosti spotřebitelů) zatím levitují u dna též, ba co více, podle některých expertů ceny proudu podle vzhledem k limitované poptávce a nadkapacitám možná vydrží na současných úrovních ještě několik let. Připomeňme si ovšem Rothschildovo pravidlo nákupů za deště negativních zpráv: Blbá nálada často přeje dobrým obchodům. Nahlédli jsme do expertních šuplíků a podívali se na budoucnost obou akcií. Dnes si v duelu zodpovíme otázku, který z obou titulů má podle analytiků v ročním horizontu větší růstové šance. Vycházíme z cílových cen vydaných od počátku listopadu roku 2012.
ČEZ nebo NWR? Čtěte na iPOINT: http://www.ipoint.cz/zpravy/1126312911-lednovy-duel-cez-versus-nwr-kdo-je-predrazeny/
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 12.06.2026
12.06. 22:05 Fio - Indexy končí týden v zeleném
12.06. 22:02 Fio - Zámoří na pozitivní vlně
12.06. 19:00 Fio - Pražská burza kopírovala zahraniční růst
12.06. 16:39 Fio - Adobe zveřejnila výsledky za 2Q nad odhady a zvýšila celoroční výhled, oznámila ale odchod CFO
12.06. 09:43 Fio





