Pražská burza ve čtvrtek oslabila, největší zásluhu mají akcie ČEZ
Pražská burza ve čtvrtek oslabila o 0,48% na 1021,9 bodů. Největší zásluhu na včerejším poklesu mají akcie ČEZ, které byly pod vytrvalým prodejním tlakem v důsledku propadu cen emisních povolenek, který následně srážel i cen elektřiny. Akcie ČEZ v solidním objemu 569 mil. korun klesly o 3,27% na ceně 622 Kč a přiblížily se na dosah dlouhodobých minim z prosince. Vzhledem k razanci zahraničního prodejce, se dá předpokládat prodejní tlak i v průběhu pátečního obchodování. Pod prodejním tlakem se ocitají také akcie KB, při objemu 107 mil. korun oslabily o 1,27% na cenu 3887 Kč. Proti trendu se vydaly po sérii poklesů akcie NWR, které i přes negativní náladu si připsaly růst o 2,39% na závěrečnou cenu 90 Kč.
Čtěte články o investování na http://www.penizenavic.cz/clanky/ztrati-cina-spolu-s-levnou-pracovni-silou-i-pozici-druhe-nejvetsi-ekonomiky-sveta
Zdroj: J&T
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 12.06.2026
12.06. 22:05 Fio - Indexy končí týden v zeleném
12.06. 22:02 Fio - Zámoří na pozitivní vlně
12.06. 19:00 Fio - Pražská burza kopírovala zahraniční růst
12.06. 16:39 Fio - Adobe zveřejnila výsledky za 2Q nad odhady a zvýšila celoroční výhled, oznámila ale odchod CFO
12.06. 09:43 Fio





