Pražská burza roste, největší zisky u CME +5%
Pražská burza v dnešní seanci částečně umazala včerejší ztráty a index PX posílil o 0,73% na 1019 bodů. Dařilo se především akciím CME, které po včerejší rally na Nadaqu přidaly +5,21% na 115 Kč. Včerejší hluboký propad částečně korigovala Komerční banka, když dnes posílila o 2,48% (3838 Kč). Mírné zisky zaznamenala i Erste Bank (0,78% 632 Kč) po zvýšení cílové ceny od JPMorgan. Nicméně v kladném teritoriu se slušnými přírůsty zakončila i Telefonica (+1,24% 326 Kč), Pegas (512 Kč +1,65%) či Fortuna (86 Kč +1,29%). Dopolední více jak 1,5% zisky neudržel Čez a nakonec uzavřel s mírným přírůstkem (+0,33% 615 Kč). Ještě hůře dopadlo NWR poté, co z nárůstu o více jak 1% propadlo do záporu (-0,68% 87 Kč). Druhým titulem uzavírajícím v minusu bylo Orco (-1,63% 72 Kč), které tak korigovalo včerejší silné posílení.
Josef Dudek, makléř, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - pondělí 15.06.2026
15.06. 22:09 Fio - Pozitivní nálada na světových trzích podpořila i pražskou burzu
15.06. 16:27 Fio - Akciový výhled
15.06. 08:58 Fio - Denní report - pátek 12.06.2026
12.06. 22:05 Fio - Indexy končí týden v zeleném
12.06. 22:02 Fio





