Burza mírně dolů, nicméně Pegas téměř +3%
Pražská burza neudržela dopolední mírné zisky a nakonec oslabila. Index PX odepsal -0,21% na 1017 bodů. Nálada na trzích se zhoršila především po makrodatech z USA, která ukázala, že HDP za 4Q se propadlo do záporu. Největší pokles zaznamenaly akcie Orca a to o -3,45% na 70 Kč. Nedařilo se ani Fortuně, která odepsala -1,73% (85 Kč). Z likvidních emisí potom ztratila Komerční banka -0,78% (3808 Kč), při největším objemu ze všech titulů a to přes 300 mio. Kč. Mírně v minusu zakončila Telefonica (325 Kč -0,31%) a CME (114 Kč -0,61%). Dopolední více jak 1,5% zisky neudržela Erste bank (-0,21% 631 Kč). Naopak téměř na pětiletá maxima se posunuly akcie Pegasu s růstem o 2,73% (526 Kč). V kladném teritoriu zakončilo i NWR (88 Kč +1,26%) a korigovalo tak předchozí ztráty.
Josef Dudek, makléř, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 12.06.2026
12.06. 22:05 Fio - Indexy končí týden v zeleném
12.06. 22:02 Fio - Zámoří na pozitivní vlně
12.06. 19:00 Fio - Pražská burza kopírovala zahraniční růst
12.06. 16:39 Fio - Adobe zveřejnila výsledky za 2Q nad odhady a zvýšila celoroční výhled, oznámila ale odchod CFO
12.06. 09:43 Fio





