PX za leden odepsal 1,7 %, NWR dnes prohloubila měsíční ztrátu na 15 %
Evropské akciové trhy dnes pokračují v poklesu, ačkoli většinu intradenních ztrát hlavní indexy odpoledne smazaly po nečekaně dobrých datech o vývoji osobních příjmů v USA. Zprávy ze starého kontinentu ale nijak pozitivní nebyly, a» už jde o makrodata jako pokles německých maloobchodních tržeb nebo firemní výsledky. Kvartální zisk Shellu byl o desetinu nižší než odhady a farmaceutická společnost AstraZeneca zklamala svým výhledem hospodaření v letošním roce, kdy očekává silnější tlak výrobců generik na své marže. Na rozdíl od včerejška se daří italskému indexu, který podporuje silný růst akcií STMicroelectronics a mírná korekce včerejšího propadu Saipemu stejně jako zájem investorů o tamní banky v čele s Unicreditem.
Index PX po většinu dne ztrácel a optimismus zde převládl až necelou hodinu před koncem obchodování. Podíl na otočení směru indexu mají zejména akcie vídeňské dvojice Erste Bank a VIG. PX dnešním ziskem 0,35 % zmírnil lednový pokles na 1,7 %, což znamená téměř o 5 procentních bodů slabší výsledek než v případě širokého evropského indexu DJ Stoxx600. Makrodata dnes nijak nepomohla akciím NWR a CME, které odepsaly 6,2 %, resp. 3,9 %. NWR byla zároveň se ztrátou 15 % nejhorším pražským titulem končícího měsíce. Lednovým vítězem je pak ziskem 14 % Orco.
Poslední zprávy
- Denní report - pondělí 15.06.2026
15.06. 22:09 Fio - Pozitivní nálada na světových trzích podpořila i pražskou burzu
15.06. 16:27 Fio - Akciový výhled
15.06. 08:58 Fio - Denní report - pátek 12.06.2026
12.06. 22:05 Fio - Indexy končí týden v zeleném
12.06. 22:02 Fio





