Americké akciové trhy se včera vyhouply do zisků
Americké akciové trhy se včera vyhouply do zisků, které úplně eliminovaly pondělní nejhorší obchodní den v letošním roce (DJ během dne opět nad 14 000 body). Optimisticky vyzněla makro data v podobě ISM ve službách, která jseou za leden nad očekávání trhu. Vlnu nákupní nálady dodává také výsledková sezóna. Ze sektorů se dnes nejvíc dařilo technologiím a financím. Zlato prošlo opět volatilní seanci, kde při otevření trhu vzrostlo na úrovně 1 685 USD, ale dané zisky rychle odepsalo (-0,04 %, 1 672 USD a stříbro +0,2 %). Ropa včera také posilovala, Brent +0,9 % a WTI +0,5 %. Z korporátních správ došlo k oznámení týkající se společnosti Dell, kde dojde k odkupu všech akcií za cenu 13,65 USD. Na daném odkupu se podílí také Microsoft půjčkou 2 mld. USD. Akcie Apple dnes posílily +3,5 %. Společnost Arch Coal jako jedna z mála zklamala svými výsledky investory, jejich CEO předpovídá stagnaci až pokles v prodeji uhlí na příštích 3-5 let, akcie odepsali 13 %. Pokleslo také Bidu -10,3 %, které mnělo nejmenší mezi-kvartální růst zisků od roku 2009.
Čtěte články o investování na http://www.penizenavic.cz/clanky/v-lednu-skoncilo-v-cernych-cislech-82-akciovych-26-dluhopisovych-a-79-fondu-penezniho-trhu
Zdroj: J&T
Poslední zprávy
- Denní report - pondělí 08.06.2026
08.06. 22:16 Fio - Pražská burza v úvodu týdne končí mírně níže
08.06. 16:38 Fio - Makroekonomický výhled pro tento týden: Zasedání ECB, index CPI (ČR, USA, Německo)
08.06. 14:34 Fio - Akciový výhled
08.06. 09:00 Fio - Denní report - pátek 05.06.2026
05.06. 22:59 Fio





