Propad sentimentu: Trh bude následovat?
Něco není v pořádku: Trhy rostou, ale se sentimentem to jde od desíti k pěti. Ještě nedávno, přesněji koncem ledna, ukazoval benchmark zámořské Asociace individuálních investorů (AAII) nejvyšší podíl býků mezi investory od ledna 2011 (52,34 %). Obdobných euforických špiček dosahuje trh často v předvečer propadu, což prokázala i předchozí dvě léta. Průběh je pokaždé stejný: Býčí nálada investorů přejde varem a začne ostře slábnout. Dříve nebo později se za erodujícím sentimentem vydá samotný trh. Alarmující je, že se v této části „náladové“ trajektorie nacházíme právě nyní. Je důvod k obavám?
Býci vyklízí pozice? Čtěte na iPOINT: http://www.ipoint.cz/zpravy/1127073711-propad-sentimentu-trh-bude-nasledovat/
Poslední zprávy
- Denní report - čtvrtek 11.06.2026
11.06. 22:24 Fio - Pražská burza zakončila v zeleném
11.06. 16:34 Fio - Oracle zveřejnila výsledky za 4Q mírně nad odhady, investory znepokojují vysoké kapitálové výdaje
11.06. 09:23 Fio - Akciový výhled
11.06. 09:16 Fio - Denní report - středa 10.06.2026
10.06. 22:18 Fio





