Ministr průmyslu a obchodu by chtěl zachovat solární daň
Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba by chtěl zachovat solární daň i v dalších letech. 26% daň končí v tomto roce. Podle ministra ji však nebude možné aplikovat paušálně, ale bude se muset posoudit každý projekt individuálně, aby nebyla narušena patnáctiletá garantovaná návratnost. Zatím nejsou známy podrobnosti, ale podle našeho názoru většina analytiků i investorů počítá s tím, že tato daň bude zachována. Zprávu považujeme za neutrální.
Čtěte články o investování na http://www.penizenavic.cz/clanky/dvousecna-tobinova-dan
Zdroj: J&T
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 05.06.2026
05.06. 22:59 Fio - Wall Street krvácí, Nasdaq -3,5 %
05.06. 20:17 Fio - Pražská burza ztrácela se sentimentem
05.06. 16:41 Fio - Dividenda Colt CZ Group v roce 2026 a dalších letech (+komentář analytika)
05.06. 16:39 Fio - Lululemon zveřejnil výsledky za 1Q a výrazně snížil celoroční výhled
05.06. 15:33 Fio





