Drobní investoři jsou zděšeni: V býka věří jen každý čtvrtý!
Trh stagnuje na dosah od rekordních úrovní z roku hojnosti 2007 a jak to tak bývá: Čím déle stojíte před kanceláří šéfa, tím menší odvahu máte vstoupit. A podobná situace začíná panovat i na parketu. Ještě koncem ledna ukazoval benchmark zámořské Asociace individuálních investorů (AAII) nejvyšší podíl býků mezi investory od ledna 2011 (52,34 %). Obdobných euforických špiček dosahuje trh často v předvečer propadu, což prokázala i předchozí dvě léta. Průběh je pokaždé stejný: Býčí nálada investorů přejde varem a začne ostře slábnout. Dříve nebo později se za erodujícím sentimentem vydá samotný trh. Snad je to fascinací faktem, jak daleko se až trhy dostaly, snad je to iracionální setrvačností dobré nálady, každopádně trhy začínají mít oproti náladě drobných investorů značné „zpoždění.“ Co se děje? Nálada býků na trhu zaznamenala nejsilnější týdenní pokles od listopadu 2010…
Drobní investoři bijí na poplach, čtěte na iPOINT: http://www.ipoint.cz/zpravy/1127474911-drobni-investori-jsou-zdeseni-v-byka-veri-jen-kazdy-ctvrty/
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 05.06.2026
05.06. 22:59 Fio - Wall Street krvácí, Nasdaq -3,5 %
05.06. 20:17 Fio - Pražská burza ztrácela se sentimentem
05.06. 16:41 Fio - Dividenda Colt CZ Group v roce 2026 a dalších letech (+komentář analytika)
05.06. 16:39 Fio - Lululemon zveřejnil výsledky za 1Q a výrazně snížil celoroční výhled
05.06. 15:33 Fio





